مجله اینترنتی

وام ۱۰۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد برای مددجویان بهزیستی

امکان پرداخت ۱۰۰ میلیون تومانی با ۴ درصد سود برای مددجویان وجود دارد که امیدواریم که بتوانیم با تصمیماتی که در سطح کشور گرفته می‌شود این میزان سقف را افزایش دهیم.

امسال ۲۲۴ میلیارد تومان برای اشتغالزایی مددجویان زیرپوشش این نهاد اختصاص یافته که با تخصیص آن ۲ هزار و ۲۴۹ شغل ایجاد می‌شود.

پوشش بیمه‌ای که در حوزه خویش فرمایی مددجویان است تا ۶۰ درصد پرداخت به آن‌ها برگردانده می‌شود و در حوزه کارفرمایی تا زمانیکه فرد معلول مشغول به کار است سهم ۲۳ درصد کارفرمایان به تامین اجتماعی را پرداخت می‌کنیم و همچنین در بهبودیافتگان و زنان سرپرست خانوار هم تا ۵ سال پوشش بیمه‌ای را برای این عزیزان داریم.

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلون تومانی بهزیستی

هر کارفرمایی که از ولی نعمتان ما استفاده کند می‌تواند از تسهیلات اشتغالزایی در قالب تبصره ۱۶ یعنی برای هر نفر صد میلیون تومان با ۴ درصد و یا در قالب تبصره ۱۸ با سقف بالاتر بصورت یکجا و با ۱۰ درصد استفاده کند.

سازمان بهزیستی باتوجه به تکالیف قانونی و نظارتی خود در حال پیگیری است و این موضوع را رصد می‌کندو فعالیت‌هایی در سطح شورای شهر و شهرداری کلانشهر اراک صورت گرفته و اینکه در دستگاه‌های اجرایی و اداری استان چه اقداماتی باید انجام گیرد.

در قالب جشنواره شهید رجایی این موضوع رصد می‌شود و اقدامات خوبی هم صورت گرفته و در بحث ساخت مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری بخصوص مجتمع‌های پزشکی مقرر شده در زمان صدور پروانه ساخت و تهیه نقشه‌ها هم نظام مهندسی و هم شهرداری نظارت کافی داشته باشند و نقشه‌هایی که مباحث مناسب سازی در آن رعایت نشده باشد تائید نشود.

سرپرست بهزیستی استان مرکزی گفت: در بحث عبور و مرور معلولان اقدامات خوبی انجام شده، اما به واقع کافی نیست گفت: امیدواریم با مصوبات و اعتباراتی که در مجموع شورای شهر به این امر تخصیص داده بتوانیم شرایط بهتری را با نظارت‌هایی که سازمان انجام می‌دهد برای معلولان رقم بزنیم.

در استان مرکزی ۱۲۰ هزار نفر در قالب ۴۸ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *