مجله اینترنتی

استعلام سهمیه بنزین اسنپ سماس – samas.moi.ir

استعلام سهمیه بنزین اسنپ

 «سماس» سامانه ملی اطلاعات سفر به منظور نظارت دقیق شما عزیزان بر میزان اعتبار سوخت واریزی طراحی شده است.

از کجا بفهمید سهمیه بنزین به حسابتان واریز شده یا نه؟ سهمیه کدام دوره‌ها به شما تعلق گرفته است؟ مانده حساب اعتبار سهمیه سوختتان چقدر است؟

برای یافتن پاسخ همه این سؤال‌ها کافی است دکمه زیر را لمس کنید و به سایت  «سماس» بروید. نیازی به ثبت‌نام در این سامانه نیست. در صورتی که حتی یک دوره سهمیه سوخت به شما تعلق گرفته باشد، اطلاعات واریزی اعتبار شما در این سامانه ثبت شده است.

برای ورود به سامانه باید گزینه «استعلام رانندگان» را بزنید. بعد از آن کد ملی خود را در کادر خواسته شده بنویسید. کد امنیتی‌ای که تصویرش را در کادر بالایی می‌بینید  در جای خالی وارد کنید. در نهایت دکمه استعلام را بزنید.

همانطور که گفتیم، در سامانه «سماس» می‌توانید موارد زیر را ببینید یا انجام دهید:

  • مشاهده مانده اعتبار سوخت
  • مشاهده تاریخچه اعتبار
  • تاریخچه برداشت اعتبار
  • تغییر رمز اعتبار سوخت
  • بازیابی رمز اعتبار

آموزش ورود به سامانه سماس

ابتدا وارد سایت سماس (https://samas.moi.ir) شوید. گزینه استعلام رانندگان را لمس و کد ملی خود را وارد کنید. پس از وارد کردن کد امنیتی، دکمه استعلام را بزنید.در مرحله بعدی یکی از خدمات موجود را انتخاب کنید.

گزینه «مانده اعتبار سوخت» میزان اعتبار سوخت فعلی شما را نمایش می‌دهد.

گزینه «تاریخچه واریز اعتبار»، واریز اعتبار سوخت در دوره‌های گذشته را نمایش می‌دهد.

گزینه «تاریخچه برداشت اعتبار» برداشت اعتبار در دوره‌های قبلی را نمایش می‌دهد.

گزینه «بازنشانی رمز اعتبار» برای بازگرداندن رمز به ۴ رقم آخر شماره ملی است.

گزینه «تغییر رمز اعتبار» برای انتخاب رمز عبور دلخواه است.


مشاهده مانده اعتبار سوخت

در صورت انتخاب گزینه «مانده اعتبار سوخت» صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای استعلام مانده اعتبار سوخت، رمز کارت سوخت خود را وارد کنید. این رمز در اغلب موارد، ۴ رقم آخر کد ملی صاحب کارت است.


مشاهده تاریخچه واریز اعتبار

شما می‌توانید از این گزینه برای مشاهده تاریخچه واریز اعتبار خود در نوبت‌های گذشته استفاده کنید. برای این منظور کافی است، رمز اعتبار خود را وارد کنید. رمز اعتبار پیش‌فرض ۴ رقم آخر کد ملی است.


مشاهده تاریخچه برداشت اعتبار

شما می‌توانید از این گزینه برای مشاهده تاریخچه برداشت اعتبار خود در نوبت‌های گذشته استفاده کنید؛ یعنی می‌توانید به صورت دقیق زمان برداشت اعتبار از مبلغ واریزشده را مشاهده کنید. برای این منظور کافی است رمز اعتبار خود را وارد کنید.
رمز اعتبار پیش‌فرض ۴ رقم آخر کد ملی است.عملیات تغییر رمز اعتبار

توجه داشته باشید تنها کاربرانی می‌توانند رمز اعتبار سوخت خود را تغییر دهند که اعتبار سهمیه سوخت برای آ‌ن‌ها واریز شده باشد. در صورت انتخاب «تغییر رمز اعتبار» صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله باید رمز اعتبار قبلی، رمز اعتبار جدید و تکرار رمز اعتبار جدید را وارد و دکمه تغییر را لمس کنید.

کاربرانی می‌توانند رمز اعتبار سوخت خود را تغییر دهند که اعتبار سهمیه سوخت برای آن‌ها واریز شده باشد.


بازنشانی رمز اعتبار

در صورتی که قصد داشته باشید رمز اعتبار خود را به حالت پیش‌فرض (۴ رقم آخر کد ملی) تغییر دهید لازم است از گزینه بازنشانی رمز اعتبار استفاده کنید. در این مرحله سامانه اعلام می‌کند که برای تغییر رمز عبور با شماره پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۹۹۹۱۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *